Туристическият брашнс излиза на протест пред Министерския съвет
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 2

Туроператори и туристически агенти ще излязат на протест пред Министерския съвет, за да изразят недоволството си
В съобщение до медиите от страна на Съвета на Обединение „Бъдеще за туризма“ те предприемат тази мярка заради "пълното неглижиране от страна на правителството на проблемите им, възникнали вследствие на пандемията“ от коронавирус, съобщава БНР
Протестиращите настояват за финансово оздравяване на сектора и изработване на кризисен план за подпомагане, както и незабавно прилагане на грантови схеми и социални инвестиции под формата на безвъзмездна помощ за най-засегнатите сегменти- туроператорите, които осъществяват изходящ туризъм и екскурзоводи. Тяхната дейност е спряна от началото на пандемията.
Вземането на политически решения налага и поемането на икономическа отговорност, която очакваме от премиера за предотвратяване на масовите фалити на туроператори, заявяват от бранша.






















Точно "0" русенци влизат в парламента от ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС
Велислав Величков: Преференциите в Пловдив оголиха...
Михаил Константинов: Близо 700 000 избраха Румен Радев в...
Ампутираха крака на прострелян край Русе застрашен орел
Михаил Константинов: Близо 700 000 избраха Румен Радев в...