Титла за България от Световното по лека атлетика за хора с увреждания

0
Мустафа Юсеинов спечели световната титла на копие в клас F55 с нов рекорд на шампионатите

България има нов повод за гордост от Световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания, което се провежда в Доха (Катар).

Мустафа Юсеинов спечели световната титла на копие в клас F55 с нов рекорд на шампионатите - 32.01 метра. Той постигна този резултат във втория си опит и прати в историята предишния рекорд на шампионатите от 30.92 м на египтянина Абделазис Ясер Елсайед от Лион 2013 г.

Сърбинът Милош Зарич спечели сребърния медал в дисциплината с личен рекорд от 31.13 м, а бразилецът Йонас Ферейра Ликурго подобри рекорда на Америка за третото място с 30.56 м., пише sportal.bg.

България имаше още двама представители на копие в клас F55. Георги Киряков се нареди седми с личен рекорд от 27.22 м, а Ружди Ружди зае осмото място с 25.39 м.

Източник: sportal.bg