Тържествена церемония на първия учебен ден в ОУ „Олимпи Панов“
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
Тържествената церемония по откриване на първия учебен ден в Основно училище „Олимпи Панов“ в град Русе
Тя беше проведена при стриктното спазване на всички противоепидемични мерки. По случай 56 години от създаването на училището д-р Караколева подари 56 балона на най-малките ученици. 46 първолаци, разпределени в две паралелки, тази година за пръв път чуха училищния звънец и прекрачиха прага на училището, общият брой на всички деца е малко над 280.
Церемонията бе открита с посрещане знамето на училището, под звуците на училищния и българския химн. Заместник областният управител поздрави ученици, учители и родители и пожела на всички успешна и вдъхновяваща учебна година.
„Желая ви пламъка на любопитството никога да не гасне във вашите очи! Бъдете жадни да научавате повече всеки ден, независимо от това дали сте в класната стая или пред компютрите у дома. Покажете ни, че със силна воля и хъс можете да се справите с препятствията пред вас в тези така непредвидими времена, а ви обещавам, че усилията ви ще се отблагодарят и на вас, и на вашите родители с десетки поводи за гордост и ще ви помогнат в покоряването на нови и нови върхове!“ – отправи се д-р Караколева към учениците, а на учителите пожела да не спират да вдъхновяват русенските деца, и да продължават да осветяват пътя им с мъдростта и ерудицията си.
Празничната програма продължи със стихове и песнички от възпитаниците на училището, и поздравителни слова от представители на КНСБ и община Русе. Директорът на училището г-жа Вергилия Грънчарова увери родителите в качествата на преподавателите от училището и ги призова да имат повече доверие в българският учител и образователна система.
„Вече втора година 15 септември не е същия, но тази дата винаги ще остане най-големият празник за българските ученици, учители и родители. Родители, имайте вярва в нашите учители те са вратата в тъмнината, която насочва нашите деца. Всички ние заедно градим бъдещето им!“ На учениците, и най-вече на първокласниците, тя пожела да мечтаят смело и да дават живот на мечтите си.






























Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Вежди Рашидов: По-възрастните трябва да приемат смяната на...