Сводница "спечелила" над ‎1 милион евро

1
28-годишната българка е обвинена в трафик на жени от България към Брюксел
28-годишната българка е обвинена в трафик на жени от България към Брюксел

Апелативният съд във Варна потвърди първоначалния арест на издирвана от Белгия българка.

Апелативният съд във Варна потвърди първоначалния арест на издирвана от Белгия 28-годишна българка, съобщиха от пресслужбата на съда.

Тя е заподозряна от компетентните власти на Белгия, че заедно с брат си и с други лица, в продължителен период от време осъществявали трафик на жени, които били принуждавани със заплахи да проституират.

В документите, изпратени от властите в Белгия, са посочени лицата, заподозрени в експлоатирането на престъпната мрежа, както и жертвите на трафика. Повече от 1 милион евро са средствата, неправомерно придобити от експлоатацията на жените, принуждавани да проституират, допълват от пресслужбата на съда.

Според съдебния състав мярката за неотклонение "задържане под стража" ще гарантира явяването на издирваната пред Варненския окръжен съд, който има 7-дневен срок, за да насрочи и разгледа искането на Брюксел за предаването й на белгийските власти.

Определението на съда не подлежи на обжалване.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Ох, сънувах ужасен кошмар. Тъщата води на каишка огромен крокодил. Зинала уста, големи, жълти, криви зъби!

- Моля те спри, че ми става лошо!

- Чакай! Чакай, да ти опиша и крокодила.

Нови коментари