Стотици българи пяха "Кой уши байрака" в Панагюрище
- Редактор: Кристиян Великов
- Коментари: 0

Стотици хора от цяла България пристигнаха в Панагюрище, за да се включат в масовото пеене на песента за Райна Княгиня. Събитието се състоя на историческия хълм "Маньово бърдо", където по време на Априлското въстание местните поборници се бият срещу турската войска и башибозук, съобщи Нова телевизия.
Под мемориалния комплекс "Априлци" във възроженския града се събраха граждани със народни носии, фолклорни ансамбли, духов оркестър, и дори няколко десетки мотористи от Пловдивски и пазарджишки клубове. Български знамена се вееха на вски метър. Множеството изпълни песента за Райна Княгиня под ръководството на оперен певец.
Проявата е вдъхновена от митинг на ДПС от миналата седмица, когато възрожденската песен беше изпълнена първо на български език, а след това и нейна турска версия. Въпреки това имена на политически партии не бяха споменавани, а агитацията беше строго забранена.
Междувременно ЦИК реши, че пеенето на песни на турски език не е нарушение на изборното законодателство.
Лидера на ДПС Лютви Местан ще бъде глобен за пореден път за забранена агитация на турски език.























Реджеп Ердоган обяви Турция за лидер на новия световен ред
Почина бившият конституционен съдия Анастас Анастасов
Близо 90% от родителите и учителите искат въвеждането на...
Кристин Лагард: Благодаря на хейтърите, че тласнаха Европа...
Екатерина Михайлова: Йотова да не влиза в обувките на Радев