Стартира Комуникационната стратегия на България за Европейския съюз в Русе

0
Изложбата "Из книгите на Европа" е подредена във фоайето на Регионалната библиотека на втория етаж и може да се види до края на месеца
Изложбата "Из книгите на Европа" е подредена във фоайето на Регионалната библиотека на втория етаж и може да се види до края на месеца Видео: КИС 13

С "Вавилонската княгиня" на Волтер бе даден стартът на Комуникационната стратегия на България за Европейския съюз в Русе през тази година.

Изложбата "Из книгите на Европа" е подредена във фоайето на Регионалната библиотека на втория етаж и може да се види до края на месеца.

Инициативата се реализира от Областна администрация - Русе съвместно с Регионална библиотека "Любен Каравелов" и е част от предвидените дейности по Комуникационната стратегия на България за Европейския съюз за 2019 година, предава Кис 13.

Експозицията представя издания на европейски шедьоври в периода от края на XIX век до 80-те години на XX век, като в нея са включени произведения на автори от множество европейско държави, сред които България, Румъния, Унгария, Полша, Германия, Франция, Дания, Белгия и Италия. Най-старото издание е "Вавилонската княгиня" на Волтер, отпечатана в Букурещ през 1879. В изложбата има и специален отдел с книги за деца.

Източник: КИС 13
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Москва.

Тъщата решава да уреди последното си изпращане и се обръща към зетя:

- Ето ти тук 200 хиляди рубли. Прави каквото знаеш, но искам да бъда погребана на Червения площад!

Зетят взел парите и излязъл. След два часа се връща и направо при тъщата.

- Не ме питай какво съм правил, при кого съм ходил, но утре точно в 6 сутринта трябва да си там!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари