Спецпрокуратурата проверява казуса с гражданството на Кирил Петков
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Образувана е преписка след получен сигнал за престъпление
Специализираната прокуратура извършва проверка по казуса с гражданството на Кирил Петков, съобщават от държавното обвинение.
От там уточняват, че още на 24 август, въз основа на подаден сигнал по електронна поща, съдържащ твърдения за извършено престъпление от Петков, в качеството му на служебен министър на икономиката, е образувана прокурорска преписка. Към нея е присъединена и жалба от гражданин, която съдържа идентични твърдения.
На 15.09.2021 г. наблюдаващият прокурор е постановил извършване на лична проверка по реда на Закона за съдебната власт. Предстои приобщаването на относими към казуса документи, включително и от Конституционния съд.
След приключване на проверката наблюдаващият прокурор ще извърши преценка дали има достатъчно данни за извършено престъпление.























Никола Лазаров: Нямахме код от НИМХ, затова не пуснахме...
Стотици паднаха в капана на ледения дъжд в Русе, линейки не...
Никола Лазаров: Нямахме код от НИМХ, затова не пуснахме...
Държавният дълг на България скочи с рекордни темпове за едно...
Борислав Цеков защити влизането в "Съвета за мир" и нападна...