Сменяме личните карти с нови
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0

Парламентът прие на първо четене промени в Закона за електронната идентификация, с които се въвежда чип в личните карти.
Това се случи след като НС прие два законопроекта, внесени от МС за промени в Закона за електронната идентификация, съобщи „Фокус“.
Единият законопроект бе приет с 86 гласа „за“, а другият с 90 гласа. С приетите промени се създава правна възможност личните карти на българските граждани да съдържат данни и удостоверения за електронна идентичност и квалифициран електронен подпис.
Предвидено е смяната на личните карти да стане поетапно.
С цел предотвратяване движението на терористите или на терористичните групи в приетите на първо четене промените е заложено ефективен граничен контрол и такъв върху издаването на документи за самоличност и документи за пътуване.























Започна строеж на жилищни сгради в Парка на младежта
Румен Гечев: Съдът на ЕС даде ход на делото срещу еврото
Румен Гечев: Съдът на ЕС даде ход на делото срещу еврото
Бойко Борисов: Животът е колело, ще дойде време да ходят...
Ще се осмели ли Пенчо Милков да погледне русенци в очите...