Сладката мечта: Когато вкусът на Русия срещне любовта на България
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Анна и Самуил Павлови превърнаха любовта в сладък бизнес в София
Анна и Самуил Павлови са доказателство, че любовта и предприемачивостта могат да превърнат мечтите в реалност. Двамата се запознават по време на работна бригада в американския щат Аризона, а днес развиват успешен малък бизнес за торти и сладкиши в сърцето на София.
Самуил е технически ръководител по образование и философ, който прекарва дълги години в работа в САЩ. Рускинята Анна става негова партньорка както в живота, така и в бизнеса. Двамата се прибират в България по време на пандемията от коронавирус през 2020 година.
Връщане с препятствия
"Налага се дори Анна да влезе в страната с така наречената 'виза за гадже', защото още не бяхме женени," разказва Самуил за предизвикателствата при завръщането им в България.
Семейството на Самуил става причината за решението му да се върне в родината. "Семейството връща Самуил в България, тъй като тук са неговите родители. А Анна ги припознава като свои," споделя той за Bulgaria ON AIR.
Сладко студио "Павлова"
От близо година двамата развиват своето дело - сладко студио "Павлова", което носи фамилното им име. Специализират се в изработката на торти и изкушения от захар, като Самуил прилага придобитите в Аризона знания в новата сфера.
"Надявам се да се развият нещата, да сме здрави. Тук има много възможности, а израснахме с идеята, че всичко е на Запад и че тук няма нищо. Всъщност има много," споделя философа-сладкар.
Планове за бъдещето
Анна се чувства като у дома си в България въпреки руския си произход. "Знам, че моите деца ще бъдат българи и аз ще се опитвам да ги науча на руски, и да ги запозная с руската култура," разказва тя за своите планове за семейството.
Историята на Анна и Самуил Павлови е част от документалната поредица "Завърналите се с Петя Кертикова", която се излъчва по Bulgaria ON AIR и представя успешни примери на българи, решили да се завърнат в родината след живот в чужбина.