Син погуби майка си на ЖП прелез
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 0

Жена е загинала при неправилно преминаване на автомобил през жп прелез в района на село Ковачево, каза говорителят на ОДМВР – Пазарджик Мирослав Стоянов, цитиран от Агенция Фокус.
Той уточни, че сигналът за инцидента е подаден около 11:00 часа.
„Преминаващият влак от Пловдив за София се е сблъскал с лек автомобил „Фолксваген“ на охраняем жп прелез в района на село Ковачево. Това е станало при спусната бариера и включени светлинна и звукова сигнализация. Водачът е решил да премине през прелеза, когато автомобилът е бил ударен от влака. Починалата е възрастна жена – на 70 години, от град Белово. Автомобилът е бил управляван от нейния син – на 43 години, също от Белово”, обясни Мирослав Стоянов.
Той каза още, че в колата е пътувал и бащата, който е в тежко състояние и заедно със сина е откаран в МБАЛ – Пазарджик.
„Два екипа на пожарната са рязали автомобила, за да извадят пострадалите, а шофьорът се е спасил, тъй като при удара е изхвърчал от автомобила”, уточни говорителят на ОДМВР – Пазарджик. По думите му и причина за инцидента е това, че водачът е нарушил всякакви правила за преминаване през такъв тип жп прелез.






















Вдигнаха обезщетението за арест по случая с побоя на...
Вдигнаха обезщетението за арест по случая с побоя на...
Вдигнаха обезщетението за арест по случая с побоя на...
Израел прехвана по погрешка собствени ракети
40% от родителите у нас възпитават децата си с шамари