Шест медала завоюваха състезателите на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе

0

Шест медала завоюваха състезателите на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе на започналото вчера в Асеновград Държавно отборно първенство по вдигане на тежести

Кадетите до 15 години се класираха на първо място в отборната надпревара. В индивидуалното представяне младежите водени от треньорите Кръстина и Радослав Атанасови, и Калоян Мицев се представиха блестящо. Със сребро се окичиха Джан Зарков (категория до 49 кг), Габриел Георгиев (категория до 55 кг) и Ивайло Серафимов (категория до 67 кг). На трето място се класираха Бен Стилянов (категория до 49 кг) и Мартин Пенчев (категория до 67 кг). При момичетата единствената представителка на ТСК – Русе – Руслана Атанасова се класира  на второ място в категория до 40 кг.

В първия състезателен ден  - 9 март, на подиума излязоха децата, като сред тях имаше представители на Ученическата спортна школа в Русе, Спортно училище „Майор Атанас Узунов“, Средно училище „Васил Левски“ и Основните училища „Алеко Константинов“ и „Олимпи Панов“.

Утре надпреварата продължава, като на състезателния подиум ще излязат кадетите и кадетките до 17 години.