Шампионски купи за русенските боксьорки

0
При девойките домакините от „Русе” грабнаха отборния трофей. На второ място завърши БВС, а трети е Локомотив Русе Снимка: Sportal.bg

Локомотив (София) и “Русе” спечелиха купите от първия кръг на Държавното лично отборно първенство и Купа България по бокс, което се проведе в зала „Дунав” в Русе

Двата отбора заеха първите места съответно при жените и девойките. Турнирът завърши днес по обед с финалите при подрастващите, уточнява Sportal.bg.

Боксьорките на Локомотив (София) са с равен брой точки с тези на домакините от “Русе”. Столичният клуб обаче излъчи три шампионки, в лицето на Стойка Кръстева (51 кг), Добромира Георгиева (75) и Андреа Сиркова (+81), докато русенки останаха с две – Севда Асенова (48) и Габриела Димитрова (54).

На трето място в крайното подреждане се нареди БВС, благодарение титлата на Светлана Станева (64).

С голям интерес се очакваше финалът между националките Аслъхан Мехмедова (ЦСКА) и Деница Елисеева (Левски), спечелен с 2:1 гласа от представителката на „червените”. Очаквано злато грабна и Станимира Петрова (57) от „Варна”, която отказа след първия рунд Ана Мария Дялова („Русе”).

При девойките домакините от „Русе” грабнаха отборния трофей. На второ място завърши БВС, а трети е Локомотив Русе.