Седем тийнейджъра получиха грамоти за проявена смелост и доблест
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Младежите не са позволили на мъртво пиян шофьор да продължи пътя си
Ръководството на ОДМВР - Благоевград награди пет момичета и две момчета за проявена смелост и гражданска позиция при инцидент с нетрезвен водач. Учениците на възраст между 15 и 18 години получиха грамоти за предотвратяване на потенциален пътен инцидент в село Лозеница.
Инцидентът се случи във вечерните часове на 29 август 2025 г., когато младежите забелязали автомобил, спрял напречно на пътното платно. От колата слязъл мъж във видимо нетрезво състояние. Тийнейджърите, проявявайки отговорност и бдителност, незабавно се обадили на полицията.
До пристигането на полицейския патрул учениците направили всичко възможно да попречат на водача да потегли отново с автомобила, предотвратявайки потенциален пътен инцидент.
Установени нарушения
Пристигналите на място полицаи установили, че шофьорът е 65-годишен мъж от София. Тестът за алкохол отчел 1,83 промила в кръвта му, което е над три пъти над законовия лимит. Водачът бил задържан от органите на реда.
Официално признание за смелостта
Грамотите на младите герои бяха връчени от старши инспектор Венцислав Вангелов, началник на група "Криминална полиция" при РУ-Сандански. На церемонията присъствали още разследващ полицай Даника Томова и инспектор Мария Манушева от Детска педагогическа стая при РУ-Сандански.
Младежите учат в различни училища в София, Благоевград и Сандански, но действията им показват единно разбиране за гражданска отговорност и смелост.
























