Съдия от Перник се удави в морето край Царево

0
Магистратът е пренебрегнал всички предупреждения и е влязъл в бурните води
Магистратът е пренебрегнал всички предупреждения и е влязъл в бурните води

Магистратът е пренебрегнал всички предупреждения и е влязъл в бурните води

Бившият председател на Окръжния съд в град Перник Виктор Георгиев е загинал трагично в морето край Царево по-рано днес. Тялото му е било открито около 18:00 часа на Попския плаж, потвърдиха няколко независими източника.

Според информация, разпространена от регионалната медия Flagman.bg, Георгиев е пренебрегнал предупредителните знаци за бурно море и е влязъл самоволно навътре във водата. Малко след това е бил завлечен от силни вълни. Туристи, намиращи се в района, са направили опити да му окажат помощ, но без успех.

Попският плаж е известен с това, че е неохраняем и труднодостъпен. Именно там бе заснет риалити форматът „Игри на волята“ през 2023 година. Плажът често е посещаван от туристи, въпреки че липсата на спасители го прави особено опасен при бурно време.

Георгиев, който е роден през 1966 година, е бил на 59 години. Според неофициална информация, той е пребивавал в град Царево през последните няколко дни. При изваждането му от водата, тялото му е било облечено само с бански шорти, а на врата му е висял голям кръст, вероятно от бяло злато или сребро.

Магистратът оглавяваше Окръжния съд в Перник през 2018 година, а впоследствие заема поста на заместник-председател. Преди около десет години името му бе свързано със скандален случай, при който бе обвинен в блудствени действия – обвинение, което така и не доведе до официално осъждане.

Тялото на Виктор Георгиев е откарано за аутопсия в Отделението по съдебна медицина към Университетската многопрофилна болница за активно лечение - Бургас. Към момента се изясняват всички обстоятелства около трагичния инцидент.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари