Русия пусна на вода първия си боен ледоразбивач
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
Санкт Петербург днес бе пуснат на вода за началото на изпитания първият боен ледоразбивач на Русия "Иван Папанин".
Кръстен на легендарен полярен изследовател той е без световен аналог по големина, твърдят създателите. Корабът с автономен капацитет до 60 дни ще е още и за научни цели, граничен патрул и буксир.
Предвижда се да е въоръжен със зенитно-ракетен комплекс и е демонстрация на руските амбиции в Арктика.
























Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%