Русенски възпитаници станаха студентски шампиони по кик бокс

0
Снимка: Митко Ружинов

От 15-ти до 17-ти май в София в рамките на Националната универсиада се проведе студентски шампионат по кик бокс в стиловете лайт контакт и кик лайт контакт.

Михаел Ганев, студент в Русенския университет, трениращ в СК ”Хелиос” се класира втори в категория до 94 кг. в стил кик лайт контакт, отстъпвайки на финала на именит съперник, многократен шампион по муай тай и К-1.

Михаел тренира едва от есента на 2013-та и вече има в актива си една шампионска титла спечелена през април на държавното първенство в град Шумен.

Още двама русенски възпитаници и бивши състезатели на СК ”Хелиос” грабнаха отличия в категориите си.

Милена Георгиева, студентка 1-ви курс в Националната Спортна Академия стана шампионка в стил лайт контакт при жените до 60 кг. и 3-та в стил кик лайт контакт.

Христо Христов, студент 1-ви курс във Варненския Свободен Университет, стана шампион в стил кик лайт контакт при мъжете до 75 кг., а в стил лайт контакт се класира 3-ти.

Източник: Митко Ружинов

Най-висша форма на препоръка в България: "Кажи, че аз те пращам"!