Русенски щангисти ще се състезават на Европейското първенство
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 0
Двама млади русенски щангисти са включени в състава на националния отбор по вдигане на тежести, който ще участва в Европейското първенство за мъже и жени.
Турнирът ще се проведе между 9 и 20 април в Норвежкия град Форде.
В тимa са включени възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови от тежкоатлетически спортен клуб – Русе Надежда Мей, която ще се състезава в категория до 48 килограма при жените и Стилиян Гроздев, който ще се състезава в категория до 62 килограма при мъжете.
Окончателният състав на отбора е бил определен снощи след последното контролно от старши треньора на отбора Иван Иванов. Българите заминават в състав от 8 мъже и 4 жени. За сега, Иванов, който е олимпийски шампион от Барселона’92, отказа да дава прогноза за представянето, особено след късното започване на подготовката и последните събития в българските щанги.
„Все пак, не ни отписвайте, в няколко категории имаме доста добри шансове”, заяви загадъчно треньорът след последното контролно снощи.
Първата група български щангисти заминава за Норвегия този петък, рано сутринта с полет през Мюнхен.
























НКЖИ спря жп проекта от Дунав до Егея
Чужденец е предизвикал катастрофата край Мартен
Бавят премахването на незаконните постройки в местността...
Военният министър не вижда заплаха в самолетите на САЩ
9-годишно българче стана световен шампион по скоростна...