Русенски каратисти се върнаха с награди от детския турнир "Светлина"

0

На 18-ти май в град София се проведе 10-тия национален турнир по Шотокан карате за деца от 4 до 11 години „Светлина”. Волейболната зала на ЦСКА събра 137 състезатели от 17 клуба в дисциплините „Демонстративни техники“ при най-малките, “Ката“ и “Кумите“ – във възрастовата група от 8 до 11 години. Малките самураи на СК ”Хелиос” участваха с отбор от 5-ма състезатели.

В групата на момчетата до 7 години участваха 4-ма от русенските малки бойци. Трима от тях преминаха през два елиминационни кръга и влязоха във финала, където мериха възможности четирима състезатели. Шампион при децата до 7 години стана Калоян Върбанов, Георги Гьоков се класира трети,а Мартин Върбанов – четвърти.

Мария Пенчева при първото си участие на състезание се класира 5-та на ката и 5-та на кумите при момичетата до 9 години.

Доброто представяне на малките русенски каратисти, бе и проверка за предстоящата след 2 седмици национална купа по Шотокан карате в Габрово.

- Докторе, синът ми глътна 1 лев, ще умре ли?
- Глупости, колко депутати се нагълтаха с милиони, даже разстройство нямат!