Русенска полицайка е най-добрата в стрелбата с пистолет ​

5

Служители на МВР в Русе отново заеха призови места в републиканския турнир по стрелба с пистолет „Купа България”.

Девети републикански турнир за „Купа България“ по стрелба с пистолет за служители на МВР се проведе в гр. Смолян от 19 до 21 декември. Събитието се организира от Спортна асоциация на МВР и Областната дирекция на вътрешните работи в Смолян. То е част от спортния календар за 2018 година на Спортната асоциация на вътрешното ведомство.

Тази година в турнира участие взеха 26 отбора от областните и специализираните дирекции в Министерството на вътрешните работи. Деветият пореден Коледен турнир се отличи с най-голям брой участници в сравнение с минали години. Около 150 служители на МВР премериха уменията си в стрелбата с пистолет.

Служителите на МВР в Русе също участваха със свой отбор в турнира.

В комплексното класиране русенци се наредиха на 10-та позиция от участвалите 26 тима.

В отборното класиране при жените русенските представителки Людмила Пенева от ОДМВРРусе и Венета Сорева от териториален сектор „БОП – Русе, Разград“ заеха четвъртото място.

В индивидуалното класиране при жените русенската състезателка Людмила Пенева от ОДМВРРусе завоюва първото място и бе удостоена със златен медал и купа.