Русенец в топ 20 на най-богатите в България
- Редактор: Ралица Матеева
- Коментари: 0

В списъка на 25-те българи, реализирали най-високи доходи през 2013 г. има и русенец, съобщиха от Националната агенция по приходите.
Според обработените до този момент данъчни декларации за облагане на доходите, класацията се оглавява от 45-годишен столичанин, чийто доход е 4 млн. лв. Столичният бизнесмен е следван от бургазлия и гражданин на Добрич, като в топ 25 на най-богатите българи присъстват и хора от Стара Загора, Ловеч, Шумен, Варна и Русе. Миналата година те са заработили общо 44,4 млн. лв.
1,212 млрд. лв. доходи от наеми и хонорари са декларирани в подадените годишни декларации за облагане на доходите в цялата страна. От тях 342 млн. лв. са посочените във формулярите като доходи от наеми на недвижимо имуществото. Останалите 870 млн. лв. са доходи от извънтрудови правоотношения, лицензионни и авторски възнаграждения, възнаграждения на артисти-изпълнители, продажба на изобретения и др.























Изсъхнал орех застрашава жилищна сграда в Русе
Изсъхнал орех застрашава жилищна сграда в Русе
Благой Георгиев: Грешно е да се казва "Честита Коледа"
Шофьор остава три пъти без книжка след фалшиво положителни...
Благой Георгиев: Грешно е да се казва "Честита Коледа"