Русенец стана шампион по тенис на маса

0

Теодор Александров – абсолютен шампион и доминатор с три златни медала на Държавното първенство!

На провелото се Държавно индивидуално първенство за мъже и жени в гр. София състезателите на Дунав Русе се върнаха с общо 9 медала!

Поставеният под номер 1 в схемата Теодор Александров запази титлата си от миналата година и отново е шампион! Това се случи по труден начин – до финала той трябваше да преодолее трудни противници – играещият в Германия Владимир Петков, съотборниците си в националния отбор Петьо Кръстев и Петко Габровски. Четвъртфиналната му среща срещу Кръстев бе определена като финал преди финала – Теди изоставаше с 1:3 гейма, но показа ледено спокойствие и обърна мача – 4:3. На финала той победи изненадата на турнира Стефан Тодоров /”Стоянстрой” Пловдив/ категорично с 4:0!

Денислав Коджабашев бе спрян на полуфинала от Стефан Тодоров и не успя да направи мача за титлата изцяло русенски. Въпреки това на двойки мъже Александров и Коджабашев показаха завидна класа и се поздравиха с титлата ,побеждавайки Парапанов/Габровски “Дигеста Профиспорт” София.

При жените Анелия Карова бе поставена под номер 2 в схемата, но жребият отреди тя да срещне втори кръг Полина Трифонова /”Корабостроител 92 Варна”, играеща в Германия/. Анелия показа борбен дух и водеше 7:4 при 3:2 гейма за нея, но Трифонова успя да измъкне победата в драматичен седми гейм.  Екатерина Петрова спечели своята предварителна група, но бе спряна от бронзовата медалистка Михаела Димова /”Родопи” Момчилград/. Меджи Бакалова за влизане в осмицата срещна бъдещата шампионка Елица Замфирова /Асарел Медет – Панагюрище/.

При двойки жени Анелия Карова с Полина Трифонова взеха бронзови медали след като водеха 2:0 на полуфинала на Михайлова/Георгиева /”Металик” Перник/, но в решителния пети гейм не успяха да съхранят преднината си. Бакалова/Петрова останаха в подножието на медалите след загуба също с 2:3 от Михайлова/Георгиева.

При смесените двойки доминацията на “ДунавРусе бе пълна – Теди Александров заедно с Полина Трифонова спечели третия си златен медал. На финала те победиха Кирил Попов /”Дигеста Профиспорт” София/ и Анелия Карова. Дени Коджабашев с Детелина Михайлова /”Бобата” Монтана/ и Стефан Лъвчиев с Калина Христова /14-годишна, “Корабостроител 92″ Варна/ бяха другите полуфиналисти.

Призьорите бяха наградени от служебния министър на спорта проф. Дашева, ректора на НСА проф. Гешев, члена на “Асарел Медет” г-н Иван Александров.

Състезателите и треньорите благодарят на помощта на г-н Вълнаров и “Рубикон Инженеринг”!!!