Русенец се класира за полуфинал на 200 м на европейското първенство

0
Венелин Георгиев пробяга дистанцията за 21.84 секунди
Венелин Георгиев пробяга дистанцията за 21.84 секунди Снимка: Владимир Иванов, Sportal.bg

Българинът Венелин Георгиев се класира за полуфиналите на 200 метра на Европейското първенство по лека атлетика до 20 години в Бурос (Швеция).

Георгиев, който е от Русе, завърши на пето място в трета серия с 21.84 секунди при насрещен вятър от 0.5 м/сек., но продължава напред с третото от четирите най-добри "щастливи губещи" времена в петте серии.

Другият български представител в дисциплината Веселин Живков финишира на последното седмо място в първата серия с 22.09 секунди и отпадна, като се нареди на 29-о място в крайното класиране от 34 стартирали, пише Sportal.bg. Полуфиналите са утре в 12:10 часа, а най-силен резултат в квалификациите даде германецът Елиас Гьор с 21.07 секунди.

Източник: sportal.bg