Русенец грабна бронза от Европейското по вдигане на тежести

1

Русенецът Стилян Гроздев спечели бронзов медал в движението изтласкване на започналото в събота Европейско първенство по вдигане на тежести в категория до 62 килограма при мъжете. Тази година турнирът се провежда в Сплит, Хърватска.

Възпитаникът на Тежкоатлатически спортен клуб – Русе и Спортното училище в Русе записа двубой от 280 килограма в двете движения и се нареди на седмо място в двубоя. В първото движение Стилиян, който се подготвя под ръководството на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови записа постижение от 126 килограма. В изтласкването 18-годишният русенец, който е и най-младия участник от българския национален тим на първенството записа резултат от 154 килограма, което му донесе и бронзовия медал.

В двубоя, пред него на шеста позиция остана другият български щангист – Владимир Урумов, който е и капитан на родните тежкоатлети.

Европейски шампион в категорията за втори път стана турчинът Хуршит Атак, който записа двубой от 290 килограма в двете движения.