Русе се прощава с 16-годишния Мариан, прегазен умишлено от пастрока си

0
Опелото ще се извърши в храм „Св. Троица"
Опелото ще се извърши в храм „Св. Троица" Снимка: Dunavmost

Опелото ще се извърши в храм „Св. Троица"

Русе се готви да изпрати в последния му земен път 16-годишния Мариан Росенов Михайлов от село Басарбово, който почина на 12 септември след близо двумесечна борба за живот. Опелото ще се извърши утре, 17 септември, от 11:30 часа в храм „Св. Троица", а погребението ще бъде в гробищния парк Басарбово - Кулата, съобщи опечалената майка на момчето - Боряна Иванова.

Момчето беше в кома в критично състояние от 19 юли, когато беше прегазено умишлено от своя пастрок. Информацията за смъртта на тийнейджъра потвърдиха от лечебното заведение, където пострадалият беше настанен.

Сега се очаква Окръжна прокуратура – Русе да промени обвинението, повдигнато на извършителя, в по-тежко. Досега 43-годишният М. Д. беше обвинен за умишлено предизвикване на пътно произшествие с нанасяне на няколко телесни повреди, опит за умишлено умъртвяване на 16-годишния Мариан и управление на автомобил след употреба на алкохол и наркотици.

Предистория на трагедията

Инцидентът стана на 19 юли вечерта около 20:00 часа, когато след употреба на алкохол избухнал скандал в дома на семейството. След конфликта 16-годишното момче и майка му тръгнали пеш по една от улиците на селото, но били застигнати от пастрока, който управлявал колата си и умишлено я насочил към детето. Ударил го с предната част и преминал през него. Вместо да спре и да окаже помощ, той напуснал местопроизшествието и се прибрал в дома си.

Тестовете показали, че извършителят е бил с над 1,2 промила алкохол в кръвта и е употребил амфетамин. Обвиняемият беше оставен за постоянно в ареста от Окръжен съд – Русе, а мярката за неотклонение по-късно беше потвърдена и от Апелативния съд във Велико Търново.

"С много обич и тъга се прекланяме пред светлата ти памет за последно сбогом! Почивай в мир!", написаха близките в некролога на момчето.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Умната жена ще приготви нещо за ядене на мъжа си, дори когато са скарани.

Умният мъж ще си помисли дали да го яде...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари