Русе е рекордьор по поскъпване на топлата вода
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 4

Цената на топлинната енергия на потребителите, които са абонати на дружества с въглищни централи като Русе и Перник ще скочи от 1 юли с около 15%.
Това каза председателят на КЕВР Иван Иванов, след днешното публично обсъждане в комисията. Големият ръст на цената, според него е заради дългото задържане на цените на тези топлофикации, информира Монитор.
Той добави, че за останалите топлофикации, захранвани с природен газ поскъпването ще е символично в рамките на до 1%. Според него до средата на следващата поскъпване на парното и топлата вода за бита няма да има, освен при шоково поскъпване на синьото гориво. Иванов прогнозира, че няма фактори за поскъпване на газа и дори имало предпоставки за леко поевтиняване.
Относно очакваното поскъпване на тока от началото на юли шефът та КЕВР той поясни, че тя ще е средно за трите ерепета - 1,38%. Той припомни, че имало искания за качване на цените с 6-8 на сто и нагоре и съобщи за насроченото за другата седмица публично обсъждане на исканията и предложенията за новите цени на електроенергията за бита.
В последния ден на юни на закрито заседание регулаторът ще вземе окончателно решение за цените на тока, топлинната енергия и природния газ.
























ИТН иска пълна забрана за публични функции на...
ИТН иска пълна забрана за публични функции на...
За един ден полицаи от Русе предотвратиха четири телефонни...
ИТН иска пълна забрана за публични функции на...
ИТН иска пълна забрана за публични функции на...