Русе и Холандия обменят опита си в социалните грижи
- Редактор: Ралица Матеева
- Коментари: 0
Холандският опит в грижата за хора с интелектуални увреждания представи днес в Русе директорът на Фондация „Де Пасарел Холандия“ г-н Фреди Уулс. Той се срещна и разговаря с ръководители и експерти от Дирекция „Здравни и социални дейности“, Регионална дирекция „Социално подпомагане“ и Дирекция „Социално подпомагане“ – Русе и представители на неправителствени организации, с които Община Русе има сключени договори за предоставяне и управление на социални услуги.
В презентацията си пред присъстващите г-н Уулс се фокусира върху грижите и подкрепата, оказвани на хората с увреждания, като видове социални услуги. Той очерта спецификите и разликите в същността на двата подхода, както и практическото им осъществяване. Директорът на „Де Пасарел Холандия“ говори за механизмите, които се прилагат при работата с хората със специални потребности и за подходите, с които трябва да си служат социалните работници. Творческо мислене, гъвкавост и смелост са основните качества, които работещите с деца и възрастни с интелектуални проблеми трябва да развиват, беше категоричен Фреди Уулс.
Доставчиците на социални услуги, които присъстваха на срещата, споделиха своя опит, разказаха за напредъка, който са постигнали в работата си и изложиха най-честите проблеми и трудности, които съпътстват ежедневните им дейности.
След приключването на дискусията, директорът на Фондация „Де Пасарел Холандия“ се запозна наяве с услугите за деца, предоставени в Русе.



























Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...