Росен Желязков: Съумяхме да довършим магистрала "Европа" след 5 години безвремие

1
Премиерът подчерта ролята на коалиционното партньорство за реализирането на проекта
Премиерът подчерта ролята на коалиционното партньорство за реализирането на проекта Снимка: Facebook / Бойко Борисов

Премиерът подчерта ролята на коалиционното партньорство за реализирането на проекта

Нуждата от предвидимост и изпълняемост на инфраструктурните проекти подчерта премиерът Росен Желязков при днешното официalno откриване на последния участък от автомагистрала "Европа". С пускането в експлоатация на 16,5-километровия участък между Сливница и Софийския околовръстен път, цялото трасе от ГКПП "Калотина" до София вече се осъществява по магистрален път.

"Когато откривахме магистралата до Ниш, бяхме уверени, че в много скоро време, до 1-2 години, ще завършим българския участък, но последваха 4-5 години безвремие," заяви Желязков пред присъстващите на церемонията. В събитието участваха министърът на регионалното развитие Иван Иванов, лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и председателят на регионалната парламентарна комисия Николай Нанков.

Коалиционно партньорство за довършване на проекта

Премиерът подчерта приноса на политическото партньорство за реализирането на дългочаканото инфраструктурно решение. "Сега, благодарение на коалиционната мъдрост, партньорството с министър Иван Иванов, БСП, ИТН, съумяваме да довършим това, което беше забавено толкова години," добави Желязков.

По думите на премиера, активно продължава строителството и на останалите пътни инфраструктурни проекти, като скоро предстои откриването на отсечка от АМ "Хемус".

Критика към служебните правителства

Желязков използва случая да критикува периодите на политическа нестабилност в България. "Това е смисълът да има редовно правителство, защото дълги служебни и кратки редовни правителства създават усещането, че процесите се случват хаотично, а ние имаме нужда от предвидимост и изпълняемост на всички обекти," коментира той.

Според премиера инфраструктурата решава не само въпросите за по-доброто и бързо придвижване, но и за пътната безопасност и усещането за по-добро качество на живот.

Автомагистрала "Европа" с обща дължина 63 километра е третата изцяло завършена магистрала в България след "Тракия" и "Марица". Тя е част от паневропейските транспортни коридори 4, 8 и 10 и осигурява директна връзка между София и сръбската столица Белград.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 1
    1
    ...
    Магистрала- 60 км се строи 10 години,а Русе- В. Търново е 130 км,чакана 30 години и сега още толкова!!! СМЕШНИЦИ,ЧЕ СЕ И ХВАЛЯТ,А ТРЯБВА ДА ГИ Е СРАМ!!!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Полицаят:

– Господине, айде моля Ви, излезте от колата!

Шофьорът:

– Не мога, брат! Пиян съм! Влез ти...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари