Росен Желязков: Информация за пожарите ще се дава само от щаба

1
Премиерът отказа да отговори на критиките на Румен Радев
Премиерът отказа да отговори на критиките на Румен Радев Видео: NOVA

Премиерът отказа да отговори на критиките на Румен Радев

Министър-председателят Росен Желязков заяви от Кишинев, че цялата информация за развитието на ситуацията с пожарите в България ще се предоставя единствено от специализирания щаб. Премиерът направи изявлението по време на официалната си визита в Молдова, като определи други коментари по темата като "политиканстване" и "дезинформация".

"Ситуацията с пожарите е напрегната и по мои указания цялата информация за развитието на обстановката ще се дава само и единствено от щаба. Всички други информации, дезинформации и коментари са политиканстване, което няма да коментирам", заяви Желязков пред журналисти в молдовската столица.

Отказ за коментар на критиките на Радев

Когато бе попитан дали думите за "политиканстване" са насочени към президента Румен Радев, който отправи остри критики към правителството относно невзети навреме противопожарни машини, премиерът отказа директен коментар. Радев по-рано обвини кабинета в неподготвеност при борбата с горските пожари.

По време на посещението си в Кишинев Желязков проведе срещи с президента на Молдова Мая Санду и с председателя на молдовския парламент. Българският премиер подчерта общите предизвикателства, свързани с руското влияние върху демократичните процеси в двете страни.

Обсъждане на руската дезинформация

"Споделяме едни и същи виждания за начина, по който Кремъл въздейства върху демократичните процеси. Тактиките са сходни – възпрепятстване на нормалното функциониране на институциите и въздействие върху избирателните права на гражданите", обясни премиерът.

Двете страни споделят общи ценности като демокрация, пазарна икономика и просперитет на обществата, подчерта Желязков. Като пример за развитието на двустранните отношения той посочи сферите на инфраструктурата, енергийната независимост и транспортната свързаност.

Въпросът с българската общност

Премиерът изрази благодарност към молдовския парламент за подкрепата на българската общност и за решението Тараклийският университет да стане филиал на Русенския университет. Той обяви подготовката на програма, по която стотици български деца от Тараклия ще могат да посещават България за запознаване с историческото и културното наследство на страната.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 1
    1
    хаха
    Защо ли си мисля че боклуци като този палят България за да няма протести за еврото тия изроди са способни на всичко грухчо тиквун
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари