Ръжда и непукизъм на магистрала „Хемус“

0
Държавата обещава нови табели след петгодишно бездействие
Държавата обещава нови табели след петгодишно бездействие

Държавата обещава нови табели след петгодишно бездействие

Гражданин сигнализира за шокиращо състояние на указателните табели по автомагистрала „Хемус“ в рамките на Варненска област, съобщават от bTV.

Сигналът, изпратен от възмутения шофьор Антон Александров до пътната агенция и регионалното министерство, разкрива пълно нехайство към пътната сигнализация в района. От Агенция „Пътна инфраструктура“ признаха за проблема, като уточниха, че за последно знаците са подменяни преди пет години, но обещаха стартиране на административни процедури за подмяна.

Колективна безотговорност на пътя

Проверка на място показва, че ключови указателни табели по аутобана са силно ръждясали, деформирани и с липсващи информационни елементи, което затруднява ориентацията на шофьорите и застрашава безопасността. Състоянието на инфраструктурата предизвика остра реакция от страна на гражданите.

„Жалка картинка. Просто това демонстрира някакъв страшен непукизъм от страна на институциите“, коментира подателят на сигнала Антон Александров. Според него е недопустимо отговорните органи да не са наясно с реалната ситуация по трасето.

„Аз съм далеч от мисълта, че те не знаят за това състояние на табелите, би трябвало да знаят. Сега всеки от тях ще има някакво оправдание. Някой бил на този пост от два месеца, друг нямал бюджет за това нещо. Това е една колективна безотговорност, която се случва в България“, категоричен е Александров.

Институцията обещава, но след процедури

От Агенция „Пътна инфраструктура“ реагираха с писмена позиция, в която уверяват, че състоянието на съоръженията се следи. Според държавното ведомство, конструкциите преминават през редовен контрол и към момента не създават директна опасност за преминаващите превозни средства.

„Служители на Областно пътно управление — Варна регулярно проверяват конструкцията на пътните знаци, като към момента те не представляват опасност. Планирана е подмяната на всички увредени пътни знаци по АМ „Хемус“ на територията на област Варна, като в момента се подготвя необходимата административна процедура“, посочват в официалното си съобщение от Агенция „Пътна инфраструктура“.

Въпреки обещанията за предстоящ ремонт, от институцията не ангажират с конкретни срокове кога точно ръждивите и огънати табели ще бъдат заменени с нови.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Лекар отива при свети Петър и му казва:

- Моля ти се, свети Петре, пусни ме в Рая!

- Какъв си бил на Земята?

- Лекар.

- Ооо, ти си бил наш човек - доставчик. Влизай!

Нови коментари