Проведе се дерби - крос за купата на кмета на Каран Върбовка

0

За втора поредна година се проведе дерби - крос за Купата на кмета на село Каран Върбовка.

Състезанието се състоя на стадиона на селото. Организатори на турнира са кметът Михаил Трифонов и СЕК „Кентавър” – Русе.

Сред официалните гости беше и Явор Янчев – зам. областен управител на Област Русе.

В надпреварата се включиха  състезатели от клуб Калоян 92“, (Арбанаси), русенските клубове „Кентавър“, „Русе хорст“ и „Истър“, националния състезател по всестранна езда от Румъния Адреан Гандила и други.

Турнира се проведе в три изпитания:

•  по прескачане на препятствия за неучаствали коне и ездачи
  • по прескачане на препятствия за деца, млади коне и аматьори
  • „Дерби – крос 2015 за Купата на Кмета на с. Каран Върбовка“.

В първото изпитание на победител стана Елица Любенова от клуб „Истър“, а наградата и беше връчена от народният представител Искрен Веселинов.

Заместник областният управител Явор Янчев награди участниците от втората категория, където на първо място се класира Деян Попов от клуб „Истър“.

Голямата награда от „Дерби – крос 2015 за Купата на Кмета на с. Каран Върбовка“ беше връчена на победителката Николета Павлова от клуб „Калоян – 92“ от г-н Михаил Трифонов.

Най-висша форма на препоръка в България: "Кажи, че аз те пращам"!