Прокуратурата поиска арест за убиеца на куче в Тетевен
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

До 10 000 лева глоба и осем години затвор за жестокостта
39-годишният мъж, който жестоко уби куче в Тетевен, вече е официално привлечен като обвиняем и задържан за 72 часа. Районна прокуратура – Ловеч ще внесе днес искане в Районен съд – Тетевен за мярка за неотклонение "задържане под стража", съобщи районният прокурор Калина Кънчева.
Мъжът е обвинен по чл. 325б, ал.2 от Наказателния кодекс за тежко умишлено престъпление. При доказване на вината наказанието е лишаване от свобода от две до осем години и глоба от 2000 до 10 000 лева.
Подробности за разследването
Жестокостта се случи на 4 август в квартал "Полатен" в Тетевен. Мъжът слязъл от шофирания от него автомобил и без видима причина нанесъл удар с предмет по кучето, което починало от получените наранявания.
В хода на досъдебното производство са разпитани свидетели и човекът, подал сигнал до МВР. Като веществено доказателство е иззет метален предмет - бухалка, с която предположително е нанесен ударът върху животното.
Експертизи и разкопаване
Вчера е извършено разкопаване на мястото, където е било загробено животното, в присъствието на ветеринарен лекар. Предстои изготвяне на ветеринарномедицинска експертиза за категорично установяване на причината за смъртта на кучето.
Криминално досие
Обвиняемият не е осъждан досега, но има две криминални регистрации - за посегателство срещу горския фонд и за кражба. Действията по разследването продължават под надзора на Районна прокуратура – Ловеч.






















