Премиера на "Последния страстен любовник" в Русе

2

Пиесата ще бъде представена на 25 и на 27февруари

Русенският драматичен театър представя премиерно една от най-популярните пиеси на Нийл Саймън - "Последният страстен любовник". Премиерата ще се състои утре вечер, съобщи директорът на културната институция Боян Иванов.

Режисьорът на постановката Ивайло Ненов споделя, че е избрал точно тази пиеса заради нейната дълбочина и актуалност: "Пиесата я харесвам от много време и реших, че е удачен вариант. Имаме и необходимата актьорска мощ, за да се случи, защото комедия не се прави лесно".

Предизвикателство за актьорите

Като щатен режисьор на театъра, Ненов обръща специално внимание на професионалното развитие на трупата: "Трябва да гледам освен за публиката, но и за актьорите да им се дават неща, които да ги предизвикват и развиват".

Универсални теми

"Нийл Саймън говори в нея с много чувство за хумор за дълбоките копнежи, които има човек. Занимава се с проблеми като общуването, със семейните проблеми, както и с кризите на обикновения човек", разказва режисьорът Ивайло Ненов и допълва: "Пиесата е много близка и смятам, че всеки един от зрителите ще открие по нещо и за себе си в нея. И със сигурност изключително много ще се забавлява".

В спектакъла участват актьорите Дона Вълова, Евгения Явашева, Кадри Хабил и Петя Венелинова. За визуалната част на постановката отговаря Петя Боюкова, която е създала сценографията и костюмите.

Театралните любители ще могат да гледат постановката и на 27 февруари (четвъртък).

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари