Прекратиха делото за унищожаване на пясъчни дюни в местността "Каваци"
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Окръжният съд в Бургас прекрати съдебното производство по унищожаване на защитена територия и природна забележителност "пясъчни дюни в местността "Каваци".
Делото е прекратено заради констатирани нови фактически положения, различни от събраните доказателства в досъдебното следствие. Това съобщиха от пресслужбата на съда.
През януари миналата година бяха задържани Иван Нончев и Манол Пазвантов за разораването с трактор на около 1300 метра пясъчни дюни в защитената местност "Каваци".
От съда в Бургас добавиха, че се установяват нови фактически положения, различни от събраните доказателства в хода на съдебното следствие. Когато установи нови, съдът прекратява делото и го връща на държавното обвинение, обясниха от съда. Според новите данни няма унищожен участък, а увреден.























Иван Хиновски: Парогенератор в АЕЦ е пълен с грешен флуид
Румен Радев: Готови сме за битка
Илияна Йотова пое властта като първата жена президент на...
Румен Радев: Готови сме за битка
Иван Хиновски: Парогенератор в АЕЦ е пълен с грешен флуид