Повреда в двигателя на самолет уби пътник
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Пътник от полет Ню Йорк - Далас на Саутуест почина, след като разбита турбина от двигателя се разлетя на части и проби обшивката на самолета.
Инцидентът предизвика аварийно кацане във Филаделфия. Ранени са 19 души. Информацията е на американския регулаторен орган NTSB и е цитирана от американски медии, предаде БГНЕС.
Двигателят е от типа CFM-56, аварията е станала малко след излитане от Ню Йорк.
По-рано бе съобщено, че пътнически самолет е извършил аварийно кацане на летището във Филаделфия, след като екипажът съобщи за отказ на левия двигател.
Самолетът на "Саутуест еърлайнс" е летял от летище "Ла Гуардия" в Ню Йорк до Далас със 143-ма пътници и 5 души екипаж на борда.
„Всичко стана много бързо, чухме силен шум от удар, тракане и след това единият ни двигател отказа”, споделя един от пътниците.
„Двигателят от лявата страна беше напълно съсипан, беше страшно”, допълва пътникът пред Си Ен Ен.





















Петиция за вето на бюджета събра 17 000 подписа
Асфалтират улици и обновяват Парка на младежта в Русе
Протест в Ямболско срещу американските самолети в Безмер
НАП не откри нарушения при Иван Демерджиев
Николай Попов: Проблемът на отсечката Русе - Бяла е огромен