Повдигнаха още две обвинения на Никола Барбутов
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Адвокатът на бившия заместник-кмет на София твърди, че прокуратурата злоупотребява с власт и бави умишлено съдебните молби
Прокуратурата е повдигнала две нови обвинения срещу бившия заместник-кмет на Столична община Никола Барбутов. Това съобщи пред Българското национално радио неговият адвокат Ина Лулчева.
Според новото обвинение, Барбутов, заедно с експерта по обществени поръчки Петър Рафаилов, е предложил на кметовете на столичните райони „Младост“ и „Люлин“ да им бъдат изпратени специалисти, които да им помагат в подготовката на документи за обществени поръчки, така че те да бъдат благоприятни за определени фирми.
Това допълва вече съществуващите обвинения срещу Барбутов – участие в организирана престъпна група и предлагане на подкуп.
„Никога не е искано да се нарушава законът, той е вестоносецът“, коментира адвокат Лулчева по повод действията на клиента си.
Според нея новите обвинения са свързани с опита на Барбутов да излезе от ареста. Молбата за по-лека мярка за неотклонение е подадена още на 25 август, но до момента не е внесена в Софийския градски съд. Адвокат Лулчева определи това забавяне като превишаване на власт от страна на прокуратурата.
Същият подход се прилагал и в друг случай, в който тя е защитник – този на кмета на Варна Благомир Коцев, обвинен в корупционни престъпления. И неговата молба за промяна на мярката за неотклонение все още не е внесена в съда, въпреки че е депозирана преди няколко дни.
В момента Никола Барбутов и Петър Рафаилов остават в ареста с решение на съда.






















