Повдигнаха две обвинения на Николай Маджаров

0
В градината му - ред домати, ред зеле, ред марихуана
В градината му - ред домати, ред зеле, ред марихуана

Прокуратурата във Варна ще иска постоянен арест за сина на бившата шефка на спецпрокуратурата

Две обвинения повдигнаха на Николай Маджаров, сина на бившата шефка на закритата спецпрокуратура Валентина Маджарова, който беше арестуван за притежание на около 50 кг марихуана. Мъжът е задържан за срок до 72 часа, съобщиха от прокуратурата.

Районна прокуратура-Варна води разследването за отглеждане на растения от рода на конопа в нарушение на закона и за държане без надлежно разрешително на високорисково наркотично вещество.

На 15 септември 2025 г. след проведена специализирана операция на ГДБОП-Бургас е задържан 31-годишният Николай Маджаров. В хода на операцията е установено, че в имот, намиращ се в село Драка, община Средец, в оборудвана оранжерия се отглеждат множество растения от рода на конопа. При извършените претърсвания е намерено и иззето сухо тревисто вещество.

На 16 септември Маджаров е привлечен в качеството му на обвиняем за две престъпления - по чл. 354в, ал. 1 от НК и по чл. 354а, ал. 3, т. 1 от НК. Той е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия разследването прокурор, за да бъде обезпечено присъствието му при определяне на мярка за неотклонение.

От прокуратурата съобщават, че ще внесат в съда искане за налагане на най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража".

Разследването е в начален етап. До момента са извършени множество процесуално-следствени действия - оглед, претърсвания, изземвания, разпити. Предстои назначаване на ботаническа и физико-химическа експертизи за прецизиране на обвиненията.

Междувременно се появиха кадри, заснети с дрон, от които се вижда, че в градината на имота в бургаското село Драка са засети ред домати, ред зеле, ред марихуана.

"Какво толкова е направил Ники, че се нахвърляте така лошо за туй, дето го виждате в градината? Нищо лошо не е направило момчето ми!", защити внука си неговият дядо по майчина линия пред местния сайт "Флагман".

По информация на медията, с днешна дата прокурор Валентина Маджарова няма намерение да си подава оставката, но вчера в късния следобед, след избухването на скандала, тя е подала молба за излизане в платен отпуск.

Местни хора разказаха, че Николай идвал от време на време и преспивал понякога в къщата, но те изобщо нямали представа какво е отгледал в оранжерията, завита със зелено чергило.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари