Павел Стоименов: Всички доказателства за корупция, които извадихме, се покриха

0
Депутатът от "Величие" обвини прокуратурата в бездействие по големите корупционни скандали
Депутатът от "Величие" обвини прокуратурата в бездействие по големите корупционни скандали Снимка: Евроком

Депутатът от "Величие" обвини прокуратурата в бездействие по големите корупционни скандали

Остра критика към институциите за системно бездействие по корупционните скандали отправи депутатът от ПП "Величие" Павел Стоименов. В предаването "Делници" по телевизия "Евроком" той заяви, че въпреки предоставените множество доказателства, отговорните институции не предприемат никакви действия.

„Всички доказателства за корупция, които извадихме, се покриха", заяви категорично Стоименов, визирайки свидетелствата, които той и бизнесменът Станислав Илчовски са дали пред парламентарна комисия относно схеми за източване на държавни средства.

Знакови скандали без последствия

Депутатът, който е и един от големите зърнопроизводители в страната, припомни и скандала "Барселонагейт", който години наред остава без последствия от страна на прокуратурата. В същото време европейските институции продължават да проявяват интерес към случая и изискват допълнителна информация.

„Видяхте, подписаха 'Балкански поток' или 'Турски поток', както и да го наричат. Подписаха, каквото им казаха", коментира още Стоименов, визирайки газопровода, който според редица анализатори обслужва предимно руски интереси.

Системна безнаказаност

Още през 2021 година Стоименов свидетелства пред парламентарната комисия по ревизията за корупционни схеми, които според него застрашават националната сигурност. Той тогава посочи конкретни имена и фирми, свързани с управляващите.

„Аз съм най-големият зърнопроизводител в България. Имам доказателства за корупция. Засегната е националната ни сигурност", заяви Стоименов още тогава.

Европейски натиск срещу корупцията

Доказателства и сигнали за корупционни практики в България вече са били изпратени до главния прокурор на Европейския съюз Лаура Кьовеши и до председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен. Въпреки това, българските институции продължават да бездействат.

От гражданското движение БОЕЦ коментират: „Години наред българските разследващи органи се държат по казуса 'Барселонагейт' като трите маймунки, символизиращи 'Не знам, не чух, не видях'", подчертавайки усещането за безнаказаност в страната.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю в държавно учреждение:

- Какво умеете да правите?

- Ами ... нищо.

- Тези места вече са заети.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари