Отбивката за Ахелой ще е готова до 2 седмици
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

До две седмици ще бъде изградена отбивка за Ахелой по новия четирилентов път от Слънчев бряг за Бургас.
Това обещаха от ръководството на Пътната агенция на среща с жители на града, предава bTV.
Още утре започва геодезическото заснемане на терена, а от началото на следващата седмица и строителството на половинкилометровата отсечка. Все още не е ясно колко ще струва изграждането на допълнителната връзка, но тя ще минава основно по общински пътища.
Вчера жителите на Ахелой излязоха на протест, притеснени, че са оставени без директна връзка с курорта. Недоволство изразиха и превозвачите.
"В активния туристически сезон тези автобуси се движат с интервал от 10 минути и всяко забавяне означава абсолютно объркване на графика за целия ден", коментира превозвачът Румен Христов.
"Има много добър маршрут, обходен маршрут, който ще осигурява влизането на пътуващите от Слънчев бряг към Ахелой. Той е около 700 метра и се минава буквално за 3 минути", обясни инж. Дончо Атанасов, член на УС на АПИ.
























ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“