Отбелязаха Деня на рибата в село Батин
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0
Богата музикална програма зарадва десетки жители и гости
Празникът на река Дунав събра десетки местни жители и гости на площада пред кметството в русенското село Батин. Събитието "Ден на рибата", организирано от кмета на населеното място Назми Шавков, предложи на присъстващите разнообразна програма и традиционни кулинарни изкушения в съботния ден.
Музикална програма и млади таланти
По традиция в празничното честване се включиха музикални състави към местното читалище и пенсионерския клуб. Атмосферата бе допълнена и от изпълнения на гост-музиканти от град Русе. За първи път тази година на сцената излязоха и децата от школата към читалището в село Батин, които обраха овациите на публиката със своите умения.
Официални гости на събитието
Събитието бе уважено от редица официални лица. Сред присъстващите бяха кметът на община Борово Валентин Панайотов, народният представител от ДПС - Ново начало Атидже Алиева-Вели, областният лидер на партията за региона Айдоан Джилил, както и представители на РИОСВ - Русе.
Традиционна трапеза
Завършекът на празника бе отбелязан с традиционна почерпка, която събра хората заедно. Всички присъстващи имаха възможността да опитат вкусна рибена чорба и прясно изпържена риба. Кулинарните специалитети бяха приготвени с много труд и желание от местни доброволци, които се погрижиха за гостоприемството и доброто настроение на площада.


































