Опасна спирка в Русе
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 12
За опасна спирка сигнализират граждани.
Тя се намира на булевард "Цар Фердинанд" в Русе.
Разположението на спирката е такова, че създава предпоставка за пътни инциденти, информира TVN.
Проблемът е, че съоръжението заема целия тротоар и хората с детски и инвалидни колички трябва да минават по пътното платно.
Стоил живее на метри от спирката и всеки ден излиза на разходка с дъщеря си. "Минавайки по тази част на улицата е малко опасно за бебешки колички и деца, тъй като се налага да заобиколим спирката поради липса на пространство и това създава предпоставка за инциденти", споделя бащата.
От Община Русе обясняват, че конструкцията няма как да бъде разположена на друго място, заради изискването от спирките да има от 500 до 800 метра разстояние. Допълват, че може да се използва средната ивица на булеварда. "Не е удобно, тъй като пресичането на булеварда е трудно", допълва Стоил.
























15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат