Обявиха 29 юни за Ден на безопасността на движението по пътищата

0
Това реши правителството
Това реши правителството Снимка: БГНЕС

Правителството прие решение, с което 29 юни се обявява за Ден на безопасността на движението по пътищата.

 Този акт е насочен към популяризирането на темата чрез провеждане на различни мероприятия, информационни и образователни кампании, съобщиха от правителствената информационна служба.

С решение на Министерски съвет 2019 г. бе определена за година на активна работа по опазване живота и здравето на участниците в движението под мотото "Пази семейството си на пътя".

В продължение на тази практика, обявяването на 29 юни за ден на безопасността на движението по пътищата ще създаде възможност за ежегодно отчитане на постигнатите резултати, за споделяне на опита на различните ведомства и организации, работещи в тази област, както и за вземане на нови решения за предприемане на превантивни мерки, насочени към безопасност на транспортните системи.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Кире, знаеш ли какво е това - денем лае, а нощем плува?

- Не. Какво е?

- Ченето на тъщата ...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари