Общината поздрави с концерт възрастните хора от дом "Възраждане"

0
Домуващите във "Възраждане" заслужават малко приятни емоции след като преживяха огнището на коронавирус
Домуващите във "Възраждане" заслужават малко приятни емоции след като преживяха огнището на коронавирус Снимка: община Русе

По случай международния ден на възрастните хора Община Русе подари концерт на „родителите на нашия град“

Днес, 1 октомври, в розариума в Парка на младежта, децата от Общински младежки дом и Фолклорният танцов театър „Найден Киров“ поднесоха едно незабравимо преживяване на възрастните хора от дом „Възраждане“, пишат от пресцентъра на общината. 

Заместник-кметът Енчо Енчев и директорът на дирекция „Хуманитарни дейности“ Катя Петрова поздравиха хората, които преживяха изключително тежки моменти заради пандемията от коронавирус, огнище на която се превърна домът за стари хора преди по-малко от два месеца.

Днес те успяха да усетят уважението, което всеки възрастен човек заслужава, и топлината, необходима за един пълноценен живот.

Вчера ръководството на общината организира още едно преживяване на хората от третата възраст. Заместник-кметовете Енчо Енчев и Димитър Недев, и Лачезар Иванов от отдел „Образование, спорт и младежки дейности“ придружиха част от обитателите на дом „Възраждане“ на футболен мач между отборите на ФК „Дунав“ и Янтра 1919.

Първи октомври е обявен за Международен ден на възрастните хора с решение на Общото събрание на ООН от 14 декември 1990 г.

На този ден отдаваме почитта си към хората от третата възраст и техния принос към обществото. В България възрастните хора наброяват 2,2 млн. души.

В Област Русе те са са над 215 хил. души. Общината развива многопосочна дейност по отношение на работата с тях. Тя подпомага дейността на пенсионерските клубове в града със средства от общинския бюджет.

Има и редица проекти, насочени към грижата за възрастните, като „Патронажна грижа“ и „Топъл обяд в извънредно положение“, с помощта на които над 300 души получиха подкрепа по време на пандемията COVID-19.

Възрастните хора в Русе получават грижа от отдел „Социални дейности“ към Община Русе и в трите дома на територията на града – „Приста“, „Милосърдие“ и „Възраждане“. Днес директорите им получиха ваучери на стойност 800 лв. от ръководството, които ще бъдат предназначени за допълнителни дейности, свързани с живота и здравето на възрастните хора.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Умната жена ще приготви нещо за ядене на мъжа си, дори когато са скарани.

Умният мъж ще си помисли дали да го яде...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари