Община Русе отдаде под наем терен срещу гребната база

1
Проектът включва заведения за хранене, водни атракциони и детски развлечения
Проектът включва заведения за хранене, водни атракциони и детски развлечения Снимка: Google Earth

Неизползваемият от години обект в Лесопарк "Липник" ще се превърне в място за отдих преди Световното първенство по драконови лодки

Община Русе сключи договор за отдаване под наем на общински терен, разположен срещу Общинската гребна база в Лесопарк "Липник" в село Николово. Договорът е с продължителност 10 години и е резултат от открита тръжна процедура.

Според официалното съобщение на общината във Facebook, теренът, който дълги години е бил неизползваем, ще бъде преобразен в "модерен и атрактивен кът за отдих". Планираните дейности включват заведения за хранене, водни атракциони и различни развлечения.

Какво се планира

Проектът предвижда създаване на комфортна среда, където жителите и гостите на общината да могат да прекарват свободното си време сред природата. Ще бъдат обособени зони за почивка, места за хранене и специални съоръжения за детски активности.

Община Русе обяви, че ще следи изпълнението на всички поети ангажименти от новия наемател. Според институцията усилията са насочени към това по-голямата част от дейностите да бъдат завършени преди провеждането на Световното първенство по драконови лодки, което ще се състои от 18 до 21 септември в лесопарка.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Полицаят:

– Господине, айде моля Ви, излезте от колата!

Шофьорът:

– Не мога, брат! Пиян съм! Влез ти...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари