Областните управители от Северна България обсъдиха развитието на туризма

0
Фейсбук страница ще промотира най-интересните културни събития и туристически обекти
Фейсбук страница ще промотира най-интересните културни събития и туристически обекти

Фейсбук страница ще промотира най-интересните културни събития и туристически обекти

Регулярни срещи с туроператорите от Северна България започват областните управители на Велико Търново, Плевен, Габрово, Русе, Силистра, Разград. Това стана ясно след работната им среща в старопрестолната столица, домакин на която беше областният управител на Велико Търново - Людмила Илиева. В дискусията се включиха и експерти от неправителствения сектор сферата на туризма и заедно с областните управители набелязаха конкретни мерки за развитието на туризма.

Основната цел е привличането, както на български, така и на румънски посетители и създаването на общи маршрути в региона, които да включват културен, поклоннически, селски, кулинарен и други видове туризъм.

Предвижда се още разработването на Фейсбук страница, където ще се промотират най-интересните културни събития и туристически обекти в шестте области.

Областният управител на Плевен - Иван Янчев подкрепи идеята за по-голяма близост с хората и за по-атрактивно представяне на туристическите продукти, така че наистина да се привлекат към конкретно събитие или обект и всеки да може наистина да съпреживее и да изпита емоцията, когато отиде на определен фестивал или посети дадено място.

“Живеем в свят на дигиталната индустрия и смятам, че всичко това трябва да се популяризира и в социалните мрежи, като за тази цел можем да привлечем влогъри и инфлуенсъри” сподели още той. Също така беше обсъдено публикуването на материали в Румъния, които да засилят интереса към страната ни, особено към Северен централен район.

Подготвя се общ събитиен календар, който ще рекламира най-атрактивните прояви и места. Предстои изследване на профила на туристите в шестте области, като акцентът ще падне върху българските и румънските граждани.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Кире, знаеш ли какво е това - денем лае, а нощем плува?

- Не. Какво е?

- Ченето на тъщата ...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари