Напрежение пред магазините заради "зеления коридор" за пенсионери
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 1

Напрежение се породи пред столични големи хранителни магазини заради заповедта на министъра за времевия диапазон, в който пенсионерите могат да пазаруват
Проверка на Novini.bg показа, че хората масово оспорват заповедта на министъра и настояват да бъдат допуснати да пазаруват.
Разпореждането, което влиза в сила от днес е следното:
Магазините за хранителни стоки и аптеките организират работата си, като допускат лица на и над 65-годишна възраст в съответните обекти само в часовете между 8.00 и 10.00 ч. В посочените часове не се допускат лица под 65-годишна възраст.
Такава е и заповедта, издадена и за самата Столична община от регионалния щаб за борба с коронавируса.
Объркването у възрастните българи може би идва от това, че първоначално беше обсъждано да има два времеви прозореца за пазаруване - сутрин и в следобедните часове. Министърът днес също каза, че са се разглеждали няколко варианта, но допитвайки се до самите търговци, е избрано времето от 8:00 часа до 10:00 часа.
























ПП-ДБ отиват на изборите заедно като коалиция
Николай Младенов обсъди с външния министър на Египет...
Близо 90% от родителите и учителите искат въвеждането на...
Слави Василев: "Боташ" не е проблем, Румен Радев ще покаже...
Асансьорите на Кръговото са опасни за русенци