Наказват Лохте да не се състезава
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 0

Много солено ще излезе на Райън Лохте лъжата за атака срещу него и други 3-ма американски плувци в Рио де Жанейро по време на олимпиадата.
Според CNN 12-кратният медалист от летни игри ще получи наказание от американската плувна централа да не се състезава за неопределен срок. То ще влезе в сила от следващата седмица, а формулировката най-вероятно ще доведе до преждевременен край на кариерата на 32-годишния Лохте, предаде 24 часа.
Той заедно с Джими Фейгън, Джак Конгър и Гунар Бенц излъгаха, че са били нападнати на бензиностанция в Рио. Видеозапис обаче показа, че те са вандалствали там.
В Бразилия Лохте може да получи 6-месечна присъда за лъжесвидетелстване.
МОК също се зае със случая, като създаде специална комисия, която да проведе свое разследване.
В САЩ се появи информация, че издънката със сигурност ще нанесе и сериозни финансови щети на Лохте. Общо три големи спонсора ще прекратят отношенията си с него. Това ще доведе до загубата на 16 милиона долара за плувеца.
























Йозеф Шустер: Налице е опасно високо ниво на антисемитизъм в...
Ивайло Мирчев: Ако не бяхме ние, нямаше да има увеличение на...
Слави Трифонов: bTV е в правото си да уволни Цънцарова,...
Володимир Зеленски: Само САЩ и Доналд Тръмп могат да спрат...
Мария Захарова: Зеленски, изборите са пред носа ти, а под...