МВР затрупа бургазлия с глоби за чужди коли
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 0

Институциите отказват да заличат фишовете на невинния шофьор
Мъж от Бургас стана жертва на безпрецедентен административен абсурд, след като Министерството на вътрешните работи започна да му изпраща електронни фишове за автомобили, които никога не е притежавал. Въпреки многократните жалби, институциите отказват да коригират масива си с данни, превръщайки живота на потърпевшия в системен тормоз.
Санкции по телефона
От края на 2024 година Деян Димитров започва да получава известия за пътни нарушения чрез популярно чат приложение. Глобите са за автомобил с ловешка регистрация, с който бургазлията няма абсолютно никаква връзка. Първоначално той игнорира съобщенията, смятайки ги за обикновена техническа грешка. Година по-късно обаче санкциите не само продължават да пристигат, но и запазват същия размер.
Институционално безсилие
Потърпевшият подава официален сигнал до Министерството на вътрешните работи, но отговорът разкрива сериозен пробив в административния капацитет на държавата. От ведомството заявяват, че софтуерът им единствено обработва подадените данни и те не могат да съдействат за спиране на процеса.
Следва разпоредена проверка до полицията в Ловеч, след която абсурдът достига нов връх – Димитров получава поредна глоба на още по-висока стойност. Оказва се, че органите на реда не могат да открият реалния собственик на колата. Негов близък обаче потвърдил пред униформените телефонния номер, на който се изпращат известията. Така МВР продължава да трупа чуждите нарушения на гърба на напълно несвързан с тях човек.
Тормоз без край
В отчаян опит да спре потока от несправедливи санкции, мъжът блокира съобщенията в чат приложението. Те обаче намират заобиколен път и започват да пристигат като стандартни SMS-и. Още по-стряскащ е фактът, че в новите известия вече фигурират и други автомобили, отново регистрирани в Ловешко.
Случаят повдига сериозни въпроси за контрола върху личните данни и ефективността на електронното управление. Въпреки дежурните уверения от полицията в Ловеч, че проблемът ще бъде разрешен, към момента потърпевшият продължава да бъде заложник на административната некомпетентност.





















