Мотористи играят на руска рулетка на пътя Русе - Бяла

14
Пътят, взел десетки животи, продължава да е арена за опасни каскади
Пътят, взел десетки животи, продължава да е арена за опасни каскади

Пътят, взел десетки животи, продължава да е арена за опасни каскади

Поредно безотговорно поведение на пътя, което можеше да завърши трагично, беше заснето на видеорегистратор на 17 април по пътя Русе - Бяла. Във видеото се вижда как двама мотористи предприемат изключително рисковано изпреварване на товарен автомобил, навлизайки в лентата на насрещното движение, въпреки намалената видимост и приближаващи се автомобили.

Кадрите, споделени в социалните мрежи с призив "Мотористи, внимавайте! Животът е с предимство на пътя!", показват как водачите на двуколесните превозни средства пренебрегват елементарни правила за безопасност, излагайки на риск не само своя живот, но и този на останалите участници в движението.

Спираловидният път на смъртта

Пътят Русе - Бяла е известен с множеството тежки катастрофи през годините, което му е спечелило зловещото прозвище "пътя на смъртта". Участъкът е с интензивен трафик и сложна конфигурация, което изисква повишено внимание от всички водачи.

Според статистиката на МВР, мотористите са сред най-уязвимите участници в движението, като при катастрофа рискът от фатален изход за тях е многократно по-висок в сравнение с водачите на автомобили.

Реакции от социалните мрежи

Публикацията предизвика бурни реакции в социалните мрежи, като мнозинството от коментиращите осъждат безразсъдното поведение на мотористите.

"Имат ли представа каква е турболенцията на въздуха между автомобил и ТИР? Струята може да ги хвърли върху автомобила или под ТИР-а. Всички сме на пътя и сме смъртни. Да се пазим взаимно и бъдем разумни," коментира потребител.

Друг добавя: "Емил Рангелов: 80% са самоубийци, такива няма как опазиш! Лошото е че могат да причинят и косвени жертви."

От КАТ - Русе многократно са апелирали към всички участници в движението за повишено внимание и спазване на правилата, особено през пролетния и летния сезон, когато броят на мотористите на пътя значително се увеличава.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 2
    3
    Песимист
    Руската ролетка мотористите я започват от ранна пролет до късна есен.
  • 2
    2
    ВСЕ СЕ ЧУДЯ
    Платена ли е такса на общината за плочата на тоя малоумник под бул. Дружба, дето пукна като куче без история, обиждайки кучето?
  • 4
    1
    1234
    Драстични нарушения извършват и съвсем логично често се стига до фатални последици. Пази моториста ...
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Понеделник сутрин, шефа пита:
- Очите ти са зачервени, пил си до сутринта, нали?
- Глупости, липсваше ми работата и плаках!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари