Моторист катастрофира, заряза спътника си „да изтрезнява” в храстите край пътя
- Редактор: Ралица Матеева
- Коментари: 0

Млад мъж от Сандрово е приет в МБАЛ - Русе с опасност за живота след падане от мотор, съобщават от ОД на МВР в Русе.
Раненият е намерен в безпомощно състояние на вчера около 8.50 ч. на пътя Русе – Силистра, вдясно от платното за движение, в храсти до банкета. Пострадалият е откаран в Спешно приемно отделение на русенската болница, където е установено, че е неконтактен, с фрактура на главата, мозъчна травма и охлузни рани по тялото, с опасност за живота.
Разследващите органи в Русе установяват, че към 1 часа на 15 август, 26-годишен мотоциклетист от с. Сандрово, се движил от Русе към с. Сандрово, като е возил зад гърба си пострадалия.
По пътя, в близост до Земеделска кооперация край Мартен, по неустановени до момента причини, водачът изгубил управлението на мотоциклета и той, и спътникът му паднали от мотора.
Шофьорът на мотора решил, че приятелят му лежи в банкета в безпомощно състояние заради употребеното внушително количество алкохол и решил да го остави да се възстановява и се прибрал у дома си.
По-късно през деня, когато разбрал, че състоянието на пострадалия е тежко, той решил да съобщи за инцидента на съответните органи.
По случая е образувано досъдебно производство.
























Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Вежди Рашидов: По-възрастните трябва да приемат смяната на...