Много заведения в Русе няма да отворят дори да падне забраната
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
Обмислят отваряне на заведенията в страната след 31 януари
Това ще стане при при определени условия като намален капацитет до 50% и предварителна резервация.
Заради продължителното време, през което не са работили, някои заведения в Русе няма да отворят дори да падне забраната след 31 януари, заяви председателят на Браншовия съюз в Русе Красимир Иванчев, цитиран телевизия КИС 13.
По мярката за подпомагане с 24 лева на ден на служителите в ресторантите, на този етап е платен само един работен ден през ноември, каза ощеИванчев. От бранша чакат и какво ще бъде решението за изплащане на 20% от оборота за 2019 година.
Въпреки че все още не е ясно дали заведенията ще работят след 31 януари, от бранша са готови да отворят при спазване на противоепидемичните мерки, както преди въвеждане на забраната.























Моторист загина на булевард „България“
Калин Янакиев: Ветото върху санкциите срещу Русия е позор
Системно източване превръща езерото Текето в блато
Моторист загина на булевард „България“
Илияна Йотова: България държи златна карта